Skip to content

Doradca kredytowy – czy warto korzystać z jego usług?

Doradca kredytowy posiada szeroką wiedzę na temat aktualnych opcji kredytowych. Jego rolą jest pomoc w wyborze najbardziej korzystnej oferty – dostosowanej do potrzeb oraz możliwości finansowych klienta.

Zgodnie z ustawą o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami od 2017 roku doradcą finansowym może zostać wyłącznie osoba, która uzyskała zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego. Co więcej, musi zostać zarejestrowana w rejestrze doradców. Jest także zobowiązana do opłacania ustalonej składki.

 

W czym może pomóc doradca kredytowy?

Po uzyskaniu od klienta informacji na temat wysokości jego zarobków, źródeł dochodów, miesięcznych wydatków oraz celu kredytu doradca zajmuje się poszukiwaniem optymalnych propozycji kredytowych. Wskazuje aktualne produkty bankowe oraz wyjaśnia warunki ich udzielania. Informuje także o cenach rynkowych. Pomaga skompletować niezbędne dokumenty oraz wypełnić formularze na drukach bankowych.

Wykorzystując swoje zawodowe doświadczenie, doradca kredytowy wspiera klienta w prowadzeniu negocjacji z bankiem. Tłumaczy zapisy zawarte w umowie oraz nie dopuszcza do pojawienia się w niej kosztownych kruczków prawnych.

Doradca niejednokrotnie współpracuje z notariuszami, rzeczoznawcami majątkowymi czy towarzystwami ubezpieczeniowymi, dzięki czemu klient może uzyskać korzystniejsze warunki umowy.

 

Kiedy warto skorzystać z usług doradcy kredytowego?

  • nie posiadasz wystarczającej wiedzy na temat produktów bankowych;
  • chcesz zawrzeć najkorzystniejszą ofertę na rynku;
  • potrzebujesz pomocy w spełnieniu wszystkich formalności;
  • chcesz zaoszczędzić swój czasu i uniknąć nietrafionych zapytań kredytowych w bankach, co może negatywnie wpłynąć na scoring BIK;
  • potrzebujesz szczegółowych informacji na temat aktualnych opcji kredytowych oraz warunków umowy;
  • nie posiadasz zdolności kredytowej i chcesz ułożyć sobie plan do uzyskania kredytu.

 

Darmowa współpraca z doradcą kredytowym? Teraz to możliwe!

Współpraca z naszą firmą jest dla klientów zupełnie darmowa, ponieważ wynagrodzenie eksperta finansowego pokrywa bank. Ponadto gwarantujemy bezstronność przy wyborze najlepszej oferty kredytu hipotecznego, gotówkowego lub dla firm. Dzięki bogatemu doświadczeniu branżowemu zapewniamy kompleksową i indywidualną obsługę klienta.