Skip to content

Kredyt konsolidacyjny

Zawsze lepiej mieć jeden dług niż kilka, prawda? Zasada ta sprawdza się najczęściej w świecie bankowości, korzystniej jest bowiem spłacać jedno, większe zobowiązanie niż kilka mniejszych. Jeżeli zaciągnąłeś co najmniej dwa kredyty, z pomocą przychodzi kredyt konsolidacyjny. Sprawdź, na czym dokładnie polega to rozwiązanie i jak możesz uzyskać konsolidację.

 

Kredyt na kredyty – jak dokładnie działa konsolidacja?

Ten rodzaj produktu bankowego polega na spłacie poprzednich zadłużeń (minimum dwóch), co skutkuje posiadaniem tylko jednego „aktywnego” kredytu. Konsolidacja ma kilka zalet. Przede wszystkim, zamiast kilku rat miesięcznie, płacisz tylko jedną, która z założenia jest niższa niż suma rat konsolidowanych. Musisz pamiętać tylko o jednym terminie płatności i zyskujesz możliwość rozłożenia spłaty zadłużenia w dłuższym okresie. To korzystne rozwiązanie, zwłaszcza jeżeli za jakiś czas spodziewasz się powiększenia dochodów.

Istnieje możliwość uzyskania kredytu konsolidacyjnego także na spłaty pożyczek zaciągniętych w placówkach poza bankowych oraz na zadłużenia na kartach płatniczych czy w przypadku debetów na kontach. W ramach konsolidacji możliwe jest także uzyskanie dodatkowej gotówki, którą można przeznaczyć nie tylko na spłatę poprzednich zobowiązań.

Kredyt konsolidacyjny pozwala więc opuścić pętle długów, choć rozwiązanie to może być stosowane także w przypadku osób, które nie mają większych problemów ze spłatą kilku mniejszych zobowiązań.

 

Pomogę Ci uzyskać kredyt konsolidacyjny

Jako doradca kredytowy pomagam Klientów w znalezieniu najlepszej opcji konsolidacji bieżących zadłużeń. Po dokładnej analizie Twojej sytuacji finansowej przygotuję listę najatrakcyjniejszych ofert, a następnie pomogę we wszelkich formalnościach związanych z uzyskaniem kredytu konsolidacyjnego. Dzięki temu szybko będziesz cieszyć się z nowej, lżejszej raty, która będzie mniej odczuwalna w Twoim miesięcznym budżecie. Serdecznie zapraszam do kontaktu ze mną i umówienia się na konsultację — możemy spotkać się online bądź w moim biurze w Toruniu!