Skip to content

Doradca finansowy

Kim jest doradca finansowy?

Zawód ten określany jest przez prawodawstwo Unii Europejskiej, a najważniejszą jego cechą jest niezależność. Oznacza to, że jako doradca finansowy nie jestem związany z żadną konkretną instytucją bankową, a udzielając wszelkich porad, kieruję się nade wszystko najlepszym interesem moich klientów. Przy doborze odpowiedniego produktu bankowego, na przykład kredytu hipotecznego, dokonuję dokładnej analizy potrzeb mojego rozmówcy, starając się zaproponować ofertę, która jak najlepiej sprosta wszystkim oczekiwaniom i zapewni konsumentowi płynność finansową, potrzebną do realizacji danego celu.

Jako doradca finansowy współpracuję zarówno z klientami indywidualnymi, jak i przedsiębiorcami. Moje biuro znajduje się w Toruniu, a dzięki konsultacjom online, spotykam się z osobami także z Bydgoszczy i całego województwa kujawsko-pomorskiego. Dzięki dziesięcioletniemu doświadczeniu w branży bankowej służę wsparciem merytorycznym na każdym etapie ubiegania się o kredyt hipoteczny czy gotówkowy. Przygotowuję ofertę, bazuję na usługach 18 banków. Moim celem jest, by każdy klient czuł się pewnie, podpisując umowę kredytową. Dokładam wszelkich starań, by wytłumaczyć zawiłe sformułowania z umów na język zrozumiały i przyjazny w odbiorze. Będąc doradcą finansowym, ściśle współpracuję i wymieniam się doświadczeniami z rzeczoznawcami i analitykami, by świadczyć klientom jak najbardziej kompleksowe usługi.

 

Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy finansowego?

Jest wiele powodów, dla których warto szukać pomocy u zaufanego specjalisty w dziedzinie kredytów gotówkowych i hipotecznych. Jako doradca finansowy nie pobieram żadnych opłat od moich klientów. Zgodnie z normami prawnymi określającymi ten zawód, wynagrodzenie wypłaca bank, a kwota ta nie jest w żaden sposób naliczana do rachunku kredytobiorcy. Choćby z tego powodu warto zdecydować się na spotkanie z doradcą finansowym – nic nie tracisz!

Przed przedstawieniem ofert kredytowych, przeprowadzam dokładną analizę indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Pozwala to wybrać kredyt hipoteczny czy gotówkowy najlepiej dostosowany do Twojej sytuacji. Dla klienta oznacza to także oszczędność czasu, ponieważ samodzielne zapoznawanie się z ofertami banków, bez znajomości branży i odpowiedniej wiedzy merytorycznej, byłoby bardzo żmudne.

Współpraca z doradcą finansowym odciąża przyszłego kredytobiorcę z konieczności samodzielnego zagłębiania się w szczegóły umów. Ponadto daje poczucie bezpieczeństwa w starciu z formalnościami, jakich należy dopełnić, by zawrzeć umowę na przykład na kredyt hipoteczny. Zdaję sobie sprawę z tego, że proces ten dla wielu osób może być stresujący, dlatego zawsze służę radą i cierpliwą rozmową, w której gotowy jestem wytłumaczyć wszystkie kwestie dotyczące warunków umowy i innych spraw związanych z finansami klienta.


Czym zajmuje się doradca finansowy?

Moją misją jest przede wszystkim pomoc w uzyskaniu przez moich klientów kredytów hipotecznych i gotówkowych, które są adekwatne do ich potrzeb i możliwości. Wierzę w to, że dzięki mojej pracy jako doradca finansowy, przyczyniam się do sprawniejszego realizowania Twoich życiowych celów. W moich obowiązkach leży kompleksowe działanie związane z przygotowaniem jak najkorzystniejszej oferty kredytowej dla klienta, a także pomoc w wypełnieniu wszelkich formalności i dopełnieniu warunków niezbędnych do uruchomienia kredytu gotówkowego i hipotecznego.

Na rozmowę zapraszam wszystkich, którym po drodze jest do Torunia. To w tym mieście znajduje się moje biuro, jednakże pomoc w zakresie doradztwa świadczę również dla osób mieszkających w Bydgoszczy i całym województwie kujawsko-pomorskim. Konsultacje odbywają się zarówno stacjonarnie, jak i za pośrednictwem platformy internetowej czy telefonu. Prowadzę sprawną komunikację mailową, a na każde pytanie odpowiadam szybko i merytorycznie, oszczędzając klientom trudu samodzielnego poszukiwania odpowiedzi na nierzadko trudne pytania dotyczące umów czy specyficznych warunków ofert kredytowych.