Skip to content

Refinansowanie kredytu

Branża finansowa dynamicznie zmienia się niemal z tygodnia na tydzień. Nic więc dziwnego, że oferta kredytu, która wydawała się atrakcyjna kilka czy kilkanaście lat temu, dziś może być nieadekwatna do aktualnie oferowanych przez banki usług. Na szczęście istnieje pewna furtka, która pozwala na wyjście z niekorzystnego zobowiązania. Sprawdź, czym jest kredyt refinansowany i jak mogę pomóc Ci w uzyskaniu go!

 

Kredyt refinansowany – co musisz o nim wiedzieć?

Refinansowanie pozwala na obniżenie miesięcznej raty, a w niektórych przypadkach nawet na odzyskanie części kosztów poniesionych podczas spłaty poprzednich zobowiązań. Kredyt refinansowany polega na znalezieniu innego banku, który spłaca stare zadłużenie, w zamian za zaciągnięcie nowego kredytu. Rozwiązanie to jest szczególnie popularne w przypadku osób, które zaciągnęły zobowiązania hipoteczne przed 2017 rokiem, kiedy w życie weszły ustawy regulujące ten rodzaj produktów bankowych.

Refinansowanie kredytu pozwala więc nie tylko obniżyć kwotę miesięcznego zobowiązania, ale też zyskać rozszerzoną ochronę prawną gwarantowaną przez prawodawstwo dla kredytobiorców ze zobowiązaniem hipotecznym.

 

Pomocna dłoń w znalezieniu optymalnego refinansowania kredytu

Jako doradca finansowy chętnie udzielę Ci wszelkiego wsparcia merytorycznego, potrzebnego do osiągnięcia refinansowania. Przeprowadzając dokładną analizę umowy z bankiem oraz Twojej aktualnej zdolności kredytowej, przedstawię najatrakcyjniejsze oferty i objaśnię wszystkie korzyści wynikające z zaciągnięcia nowego kredytu. Moja pomoc będzie dla Ciebie zupełnie darmowa, ponieważ wynagrodzenie doradcy kredytowego ponosi instytucja finansowa, a nie jej nowy klient.

Jeśli jesteś zainteresowany tematem refinansowania kredytu, serdecznie zapraszam na spotkanie ze mną — online bądź w moim biurze w Toruniu. Chętnie omówię z Tobą wszystkie kwestie związane z tym rodzajem usługi bankowej. Po znalezieniu najkorzystniejszej oferty pomagam w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z podpisaniem nowej umowy.