Skip to content

Bezpieczny kredyt 2 %

Od Lipca 2023 roku będzie można skorzystać z atrakcyjnego projektu przygotowanego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Jako doradca finansowy pomogę Ci uzyskać Bezpieczny Kredyt 2% szybko i wygodnie. Sprawdź, jak wygląda ten proces i jakie warunki musisz spełnić, by móc skorzystać z programu.

 
 

Bezpieczny Kredyt 2% – dla kogo jest przeznaczony?

Program ten powstał z myślą o zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych młodego pokolenia. Jako doradca finansowy często otrzymuję pytanie: kto może dostać Bezpieczny Kredyt 2%? Pierwszym, najważniejszym i najłatwiejszym do zweryfikowania kryterium jest wiek. Ustawa przewiduje, że w projekcie może wciąć udział:

 • osoba, która nie ukończyła jeszcze 45 roku życia i prowadzi samodzielne gospodarstwo domowe,
 • para: małżeństwo lub rodzice co najmniej jednego wspólnego dziecka, jeśli przynajmniej jedna z osób nie ukończyła jeszcze 45 roku życia i prowadzone jest wspólne gospodarstwo domowe.

Kolejnym warunkiem stawianym przez prawo jest brak — obecnie lub w przeszłości — prawa własności i prawa spółdzielczego do lokalu pod pewnymi zastrzeżeniami. O Bezpieczny Kredyt 2% może się ubiegać Kredytobiorca, który:

 • w przeszłości ani obecnie nie posiada na własność, ani nie przysługuje mu prawo spółdzielcze dotyczące mieszkania lub domu jednorodzinnego. Wyjątek: prawo spółdzielcze lub własność zostały odziedziczone, udział dotyczy mniej niż połowy nieruchomości, a Kredytobiorca nie zamieszkuje pod wspomnianym adresem,
 • nie jest stroną umowy żadnego innego kredytu udzielonego na zakupy prawa własności lub prawa spółdzielczego, dotyczącego mieszkania lub domu jednorodzinnego.

Nie możesz skorzystać z programu, jeśli planujesz wynająć zakupioną z jego pomocą nieruchomość. Jeżeli w trakcie trwania okresu kredytowania dojdzie do wynajęcia lokalu, dopłaty rządowe wygasną. Możesz natomiast skorzystać z Bezpiecznego Kredytu 2%, jeżeli posiadasz działkę budowlaną i chcesz zbudować na niej dom jednorodzinny.

 

Jako doradca finansowy staram się maksymalnie upraszczać Klientom przepisy, by ułatwić ich zrozumienie. Można więc podsumować powyższe stwierdzenia w kilku podpunktach. Z Bezpiecznego Kredytu 2% mogą skorzystać osoby, które:

 • mają mniej niż 45 lat lub para osób (małżeństwo bądź rodzice), jeżeli jedna z osób nie ukończyła 45 roku życia,
 • nie posiadają ani nie posiadały na własność mieszkania, ani domu jednorodzinnego, ani prawa spółdzielczego do takiej nieruchomości,
 • mają zdolność kredytową adekwatną do kwoty, o jaką chcą się ubiegać,
 • przeznaczą uzyskane środki na zakup działki budowlanej, budowę i wykończenie domu jednorodzinnego, zakup
 • mieszkania/domu jednorodzinnego,
 • nie zamierzają wynająć zakupionej/zbudowanej z pomocą programu nieruchomości w trakcie jego trwania.
 
 

Limity kwotowe kredytu 2%

Ustawodawce nie określił jakichkolwiek ograniczeń dotyczących powierzchni domu lub mieszkania oraz ceny za metr kwadratowy. Ustalone zostały jednak maksymalne limity dla wysokości kredytów na pierwsze mieszkanie, które wynoszą:

 • 500 tys. zł dla singla przystępującego do programu,
 • 600 tys. zł dla małżeństwa lub rodziców z co najmniej jednym wspólnym dzieckiem,
 • 150 tys. zł na dokończenie budowy domu, który był do tej pory finansowany z własnych środków, pod warunkiem, że kredytobiorca prowadzi gospodarstwo domowe wspólnie z małżonkiem lub w skład gospodarstwa domowego kredytobiorcy wchodzi co najmniej jedno dziecko,
 • 100 tys. zł na dokończenie budowy domu, który był do tej pory finansowany z własnych środków, pod warunkiem, że kredytobiorca prowadzi jednoosobowe gospodarstwo domowe.
 

Będąc doradcą finansowym, czuję się zobowiązany objaśniać Klientom wszelkie zawiłości związane z procedurą kredytową. Więcej informacji na temat Bezpiecznego Kredytu 2% znajdziesz w moim artykule blogowym, do którego serdecznie Cię zapraszam.

 
 

Bezpieczny Kredyt 2% z Doradcą Finansowym – dlaczego warto skorzystać z moich usług?

Program nie obowiązuje we wszystkich bankach, a poszczególne jednostki określają zdolność kredytową i pozostałe procedury według własnych zasad. Oznacza to, że warto skorzystać z wiedzy doradcy finansowego przy wzięciu Bezpiecznego Kredytu 2%. Pomogę Ci we wszelkich formalnościach.

 1. Wesprę Cię podczas gromadzenia dokumentów, podpowiadając, na co warto wrócić szczególną uwagę.
 2. Razem wypełnimy wniosek kredytowy, co zmniejszy ryzyko błędów i przyspieszy proces.
 3. Na bieżąco objaśnię wszelkie aspekty finansowe.
 4. Dzięki współpracy z rzeczoznawcami pomogę w sprawnej i rzetelnej wycenie nieruchomości.
 5. Dokładnie objaśnię umowę kredytową.
 6. Będę do Twojej dyspozycji już po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, byś w każdej chwili mógł zadać pytania doradcy finansowemu.
 

Osoby zainteresowane Bezpiecznym Kredytem 2% zachęcam do kontaktu ze mną za pośrednictwem numeru telefonu bądź wiadomości e-mail. Z chęcią zostanę Twoim doradcą finansowym i pomogę Ci w zrealizowaniu marzenia o własnych czterech ścianach.